תוכן עניינים

אומנות קיר היא הדרך שלנו לעצב את קירות הבית לפי טעמנו ולהשלים את העיצוב פנים של הבית. אומנות קיר מגיעה במגוון סוגים וכל אדם יוכל למצוא משהו לשים על הקירות שלו כדי לתת עוד נגיעה קטנה של אישיות.

הקשר בין אומנות קיר לעיצוב פנים

יש שיגידו כשאנשים עסוקים בעיצוב הפנים של הבית שלהם, הם לא הכי שמים לב למה מתרחש על הקירות שלהם – לפחות לא בהיבט של אומנות לתלייה על הקיר. כלומר, אם יש רשימה כיצד הבית ייראה, מה יהיה בו וכיוצא בזה – אפשר שהסעיף של "אומנות קיר", לא בהכרח יהיה גבוה ברשימה. שכן, בעיצוב פנים יש עיצוב חללים, רהיטים, זרימה אנרגטית, קונספטים עיצוביים וכיוצא בזה. אבל אומנות קיר? מי חושב על זה בכלל? ועם זאת, אומנות זאת "מתאימה" שנמצאת על קיר עירום ומתאים – יכולה להיות "הדבר" בחדר נתון. הדבר שמשפיע על "הכל".

הקשר בין אומנות קיר לבחירת רהיטים

כחלק מעיצוב פנים, ציינו שיש עניין גם לבחור רהיטים. שכן, הם חלק מהעיצוב של הפנים. ועם זאת, לא תמיד ברור אילו רהיטים לבחור. ישנן כל כך הרבה אפשרויות. ובכן, הצעה אפשרית היא לבחור אומנות קיר מושכת, מעניינת, "מתאימה". לשים אותה במרחב, ועל בסיס זה, לבחור את הרהיטים שמהדהדים עם "התדר" שהיא מציעה. באם בחרתם באומנות המציעה צבעים אדומים, וסגנון "מודרני", או כל אחד אחר – אפשר שזה יהיה קו מנחה, או משלים לבריחת הרהיטים. כך שבמקום לנסות להרכיב תמונה של רהיטים, לבחור משהו שבאמת מהדהד עם העולם הפנימי – ומתוכו לבחור את הרהיטים. ואם אומנות הקיר מראה וחושפת ומצביעה על הדבר הפנימי הזה שרוצה ביטוי במרחב הפנימי של הבית – ובכן, הרי זה משובח ויעיל.

טיפים לבחירת אומנות קיר

אבל אם כבר מדברים על "העיצוב המושלם", לשים על הקיר – אז הבה נציין שאם אנחנו כבר בוחרים אחת שכזו, שתהא זו כזאת שמתאימה לקיר עצמו. כן, מבחינת מידות. אם היא קטנה מדי, האם היא תהיה נוכחת מספיק? אם היא גדולה מדי, האם היא מתאימה למרחב? אלו הן שאלות הנחיה, שיכולות לבדוק באם מתאים לשלב אומנות כזו או אחרת בחלל הקיר. המטרה היא ליצור משהו מתוך אומנות הקיר, או לשלב אותה לתוך הקיים באופן הרמוני ותואם מציאות עיצובית.

אפשר לחשוב על אומנות הקיר, כעל אישיות. האישיות של החדר. גם אם לחדר יש רהיטים, עם זרימה אנרגטית, עיצוב חלל, והכל דיי תואם ומתאים – האם יש לו אישיות כאשר הקירות עירומים? אפשר מאוד שכן. ואילו, האם אומנות תלויה יכולה להוסיף את טיפת הנשמה הזאת אף יותר? זו כמובן שאלה להרהר בה, לא התשובה עצמה. כאשר ההרהור יכול להכווין לעבר אפשרויות עיצוב חדשות, פתיחה של פתרונות עיצוב אומנותיים והשראתיים.

לפניכם רשימה של סוגי אומנות אשר אפשר לתלות על קירות ויכולים לתת לחדר את הנשמה החסרה.

ציורי קיר

ציורי קיר יכולים להפוך חדר אחד לחדר אחר. הציור יכול להשתרע על כל הקיר. או רק חלק ממנו. זה תלוי במעצב. ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. ניתן לבחור כל ציור, בכל גודל, בכל יחס של הקיר – כפי שרוצים. מזל שיש אינטואיציה עיצובית.ציורי קיר ניתן לקחת "לחישוב" את הגודל, הסגנון, הנושא העיצובי והצבע של ציורי הקיר כמו גם של החדר עצמו ומה שמתרחש בו, כדי להרהר ולעבד את כל הנתונים. ועם זאת, לאחר שהייה עם הדבר הרי שתהיינה תשובה מבפנים, שאינה בהכרח תוצאה של חישוב מדויק. רק ידיעה, אם מתאים או לא מתאים.

 טפטים

טפטים. כמה מרגש.  באמת, זה מרגש. טפטים יכולים להיות תמונה מודפסת, צורות גיאומטריות, תבניות – ובשלל צבעים שונים. פס אחד של טפט יכול לשנות את "כל התמונה". אם חשבנו שבאפשרות הקודמת יש אינסוף אפשרויות, אז בהיבט הזה יש לנו אינסוף נוסף. כמה זה אינסוף כפל 2?  מזל שיש אינטואיציה מדייקת לבחירת אומנות קיר.

עץ

עץ יכול להתאים אם רוצים אומנות שיכולה להשפיע על האווירה כמו גם להשתלב עם העיצוב (או להגדיר את הקו העיצובי, אם נסתכל על הדוגמאות מהפסקאות הראשונות. כמו להיות חלוץ עיצובי בסביבת העיצוב הפנימית, הגרעין ממנו לב המרחב מפמפם רעיונות עיצוביים חדשים שניתן לשלב בו).  כך או כך אפשר שהתחושה תהיה חמימה ונוחה. אפשר להתחיל ולשלב את העץ בכל מיני סגנונות ולראות מה יוצא. ניתן אפילו לאסוף קליפות עץ ולבחון איך הן מרגישות על הקיר, באיזו קונסטלציה, וכיוצא בזה. לפתע המושג עצמו יכול להרגיש יותר ויותר אומנותי, כמו הקיר עצמו הופך להיות קנבס ציורי להפליא של אומנות.

גופי תאורה

גופי תאורה? ובכן, ישנן מנורות שטוחות, או פשוט תלויות, או כל תצורה אחרת שניתן "להלביש" על חלקים מסוימים בקיר. אולי כדי להדגיש פסל, ציור, או אומנות כזו או אחרת. או פשוט, כדי להשפיע על האווירה. זה מעניין, זה נחמד, זה נעים.

אם נרצה לסכם את הנושא שנגענו בו, נדמה שאנחנו יכולים להגיד שיש הרבה דרכים לבטא את עצמו באומנות תלויה על קירות. אנחנו אפילו לא הבאנו את כל מה שיכולנו לגלות בשיטוט קל בגוגל. אין ספק שזה עניין אישי, שכל אחד יכול למצוא בו ביטוי למשהו בתוכו. אומנות, כאומנות, יכולה לשקף ערכים פנימיים, השקפה וענייני תת מודע. ואפשר להלביש מרחבים באנרגיה חדשה, כאשר הולכים על זה מתוך חוויה של יצירה.

אומנות קיר לתליהאומנות קיר במחיר זולאומנות קיר מסין

משלוח חינם מאמזון

בקנייה מעל 49 דולר תהיו זכאים למשלוח חינם מאמזון.

*מומלץ לסנן את המוצרים לפי זכאות למשלוח חינם.